Shippeo'nun 2022 Gartner® Magic Quadrant™ İçindeki Konumu

Jun 10, 2022
Supply Chain
Innovation

Table of content:

2022 Gartner® Magic Quadrant™ Raporunda Shippeo’nun Konumu

Bilişim Teknolojileri sektörünün bilinen isimlerinden Gartner’ın, teknolojileri ve firmaları değerlendirmek ve müşterilere bilgi ve hatta stratejik planlamaya dönük veri sağlamak için kullandığı Magic Quadrant raporları, teknoloji ve servis sağlayıcılarının görsel olarak konumlandırılmasına yardımcı olur. Magic Quadrant raporları, bir pazarın olgunluğu ve katılımcıları hakkında fikir veren anlık görüntüler sunar. Magic Quadrant’ı anlamak, şirketlerin belirli bir pazarı veya o pazar segmentindeki satıcıları değerlendirmesine yardımcı olur.

Shippeo COO'su Lucien Besse, Shippeo'nun gerçek zamanlı tedarik zinciri görünürlük platformları için hazırlanan 2022 Gartner® Magic Quadrant™raporundaki konumunun şirketin platform yeniliklerini ve müşteri odaklı stratejisini yansıttığına inanıyor:

“Gartner® Magic Quadrant raporu, potansiyel satıcıları değerlendirirken tüm dünyadaki iş liderleri için başvurulan kaynaklardan biri haline gelmiştir. Bu yıl Gartner, hızla büyüyen sektörümüzün tedarik zinciri bilişim teknolojileri ortamındaki öneminin daha yaygın bir şekilde fark edilmesiyle birlikte Gerçek Zamanlı Tedarik Zinciri Görünürlük Platformları (RTTVP) için ikinci Magic Quadrant raporunu yayınladı.

Shippeo'nun son 12 ayda elde ettiği başarıların birçoğunun bu yılki Magic Quadrant raporundaki konumumuza yansıdığını görmekten memnuniyet duyuyorum. Shippeo, “Challengers” bölümünün “Vizyon” kategorisinde en ileri, “Uygulama Becerisi” kategorisinde ise en yüksek konumda yer alıyor. Büyüyen ABD merkezli satış ve operasyon ekiplerimizle Amerikan rakiplerimize yaklaşmaya devam ederken, bunun aynı zamanda Avrupa merkezli bir sağlayıcı için genel olarak her iki Magic Quadrant ekseninde de en yüksek konumlandırmayı yansıttığına inanıyoruz.

Download the eBook | 
DOWNLOAD
Télécharger l'ebook | 
DOWNLOAD
Ebook herunterladen | 
DOWNLOAD
Ebook İndir |
DOWNLOAD
Descargar e-book |
DOWNLOAD

“Uygulama Becerisi” değerlendirme kriterleri arasında ürün ve hizmetlerimiz, satış uygulamalarımız ve fiyatlandırmamız, müşteri deneyimimiz ve operasyonlarımızın yanı sıra genel uygulanabilirlik, pazar duyarlılığı ve pazarlama uygulamaları yer almaktadır. “Vizyonun Bütünlüğü” potansiyelimize odaklanmakta ve gelecekteki başarı olasılığımıza işaret etmektedir.

Magic Quadrant konumumuza ek olarak, Gartner® Peer Insights™'da müşterilerimizden aldığımız 4,7/5 genel puan ve kategorimizdeki en yüksek puan olan %96* tavsiye skorumuzun, müşterilerimize ve onların tedarik zinciri ekosistemlerine sağladığımız artan değeri daha da yansıttığına inanıyoruz.

Ayrıca, G2'nin Tedarik Zinciri Görünürlüğü için yayınladığı en son Bahar 2022 Grid'inde 10 üzerinden 10 puan elde etmekten gurur duyuyoruz. Bunların hepsi bizim için son derece önemli ölçütler, müşterilerimize daha iyi değer sağladığımız ve vaat ettiklerimizi yerine getirdiğimiz konusunda bize güven veriyor.

Bu yüksek müşteri memnuniyetine, işimizin her alanında kaydettiğimiz muazzam ilerleme de oldukça yardımcı oldu:

  • -Ekibimizi 220'den fazla Shippian'a çıkarmak (ve artmaya devam ediyor)
  • - 2021'de yıllık %102 gelir artışı elde etmek
  • - Tüm taşıyıcıların %94'ünün 30 gün içinde sisteme entegre edilmesi (%71'i sadece bir hafta içinde)
  • - Daha kaliteli entegrasyonlar, düşük takip oranlarının temel nedenlerini analiz etmeye yönelik yapay zeka destekli analiz aracımız (Smart Tracking Analyzer) ve yapay zeka ve makine öğrenimi yeteneklerimizden yararlanan diğer girişimler sayesinde ortalama takip oranlarında %80'in üzerinde ulaşılması
  • - ETA doğruluğumuzu %32 gibi yüksek bir oranda iyileştirerek müşteriler için genel güvenilirliği artırdık
  • - Renault Group ve Coca-Cola HBC'nin yanı sıra içecek şirketi Rotkäppchen-Mumm, otomotiv parçaları uzmanı Woco Group ve kablo ve enerji çözümleri sağlayıcısı Nexans gibi dünyanın en ikonik markalarından bazıları ile çalışıyoruz

DEĞER ODAKLI YAKLAŞIMIMIZLA MÜŞTERİLERİMİZE FAYDA SAĞLIYORUZ

RTTVP pazarının rekabetçi bir pazar olduğunu, Gartner'ın kendi analistlerinden birinin araştırma şirketinden ayrılıp son raporun hazırlanmasının bir bölümünde ankete katılan tedarikçilerden birine katılmasının da kanıtladığını düşünüyoruz.

Şirketlerin, güçlü finansal performansın yanı sıra güçlü ve benzer değerlere sahip şirketlerle ortaklık kurmaya verdikleri önemi biliyoruz. Değerlerimiz ve bu değerlerin her gün nasıl somutlaştırıldığı ve sergilendiği de müşterilerimizin güvenini kazanmak için kritik öneme sahiptir. Shippeo, güçlü değerlere sahip bir şirkettir ve bu değerlerin yansımalarını şirketimizde görebilirsiniz:

  • - Şirket içi değerlerimiz (tutku, bağlılık, ekip ruhu ve sadelik) ve kültürümüz ve işe aldığımız kişiler
  • - Güven, işbirliği ve gerçek ortaklıklara dayalı, açık ve şeffaf iş yapma yaklaşımı
  • - Entegrasyon hızı, sevkiyat takip kalitesi ve ETA doğruluğu için verdiğimiz taahhütlerle desteklenen müşteri odaklılık
  • - Rakiplere saygı duymak, kötü konuşmaktan kaçınmak

FİRMALARIN YANI SIRA TAŞIYICILAR İÇİN DE TERCİH EDİLEN BİR SAĞLAYICIYIZ

Shippeo'da, geleceğin tedarik zinciri ekosistemlerinin bir "ağlar ağı" içinde var olacağına inanıyoruz. Bu tarafsızlık, akıcı ve işlevsel ağların ve ekosistemlerin temel sağlayıcısıdır ve sonuçta müşteriler için en iyi sonuçları sağlar. Platformumuzun diğer görünürlük platformlarıyla açık bir şekilde entegre olmasını sağlama kararımızın temelinde bu yatmaktadır. Bazı RTTV sağlayıcılarının müşterilerinin diğer görünürlük çözümleriyle entegrasyonunu sözleşmeyle engellediği düşünüldüğünde bu, pazara açılma stratejimizin önemli bir bileşeni ve fark yaratan bir unsurdur.

Ayrıca taşıyıcılar için tarafsızlığı sağlamaya özen gösteriyoruz. Bunun son derece önemli olduğunu düşünüyoruz, çünkü nakliye eşleştirme hizmetlerinin RTTVP'lere giderek daha fazla entegre edildiğini görüyoruz ve taşıyıcılar bize bu konuda giderek daha fazla endişe duyduklarını söylüyorlar. Taşıyıcı firmalar kendilerini kendi tedarikçileriyle rekabet ederken bulmaktan çekiniyorlar.

Nakliye eşleştirme tarzı çözümler geliştirmeyeceğimizi taahhüt ediyor ve buna şiddetle karşı çıkmaya devam ediyoruz. Bu tür faaliyetler, taşıyıcılara sunduğumuz tarafsızlığı zedeleyecek ve bu da güvensizlik yaratacaktır. Taşıyıcılar, tedarik zinciri görünürlüğünün geleceğini şekillendirmede çok önemli bir rol oynamaktadır ve onların katılımı, desteği ve güveni olmadan, tedarik zinciri ekosistemi işbirliği için yeni olanaklar engellenecektir.

Shippeo ayrıca platformumuzu kullanmak için taşıyıcılardan ücret talep etmez, bu durum diğer sağlayıcılarda her zaman geçerli değildir. Saygılı ve karşılıklı fayda sağlayan ilişkiler kurarak taşıyıcıların bizimle çalışmaya açık ve istekli olmalarını teşvik ediyoruz. Bu, yüzlerce taşıyıcının katıldığı “Taşıyıcının Sesi / Voice of Carrier” programımızda da özetlenmiştir. Programa katılan taşıyıcılar yılda iki iş ve kalite inceleme oturumuna katılıyor; ve program, taşıyıcılarla ilgili tüm platform iyileştirmeleri, özellik geliştirme ve yol haritası tartışmaları için bir dizi geri bildirim oturumu içeriyor.

ÖNÜMÜZDE GÜÇLÜ BİR YOL HARİTASI VAR

Shippeo kısa süre önce 8. kuruluş yıldönümünü kutladı. Yaklaşık 10 yıldır Avrupa'da ve şimdi de dünyada RTTV'ye öncülük ediyor. Kuzey Amerika'daki son büyümemizle birlikte, ürün yeniliği ve organik pazar büyümesi konusundaki gidişatımızdan gerçekten memnunuz. Girdiğimiz her yeni pazara çok fazla değer katabileceğimizi düşünüyoruz ve her pazarda müşteri deneyimini ve ürün kalitesini iyileştirmek için büyük fırsatlar olduğunu biliyoruz ve farklı bölgelere değer katmak için sabırsızlanıyoruz.

* Gartner Yasal Uyarı:   Gartner Yasal Uyarı: 31 Mayıs 2022 itibariyle Gerçek Zamanlı Tedarik Zinciri Görünürlük Platformları pazarındaki 113 incelemeye dayanmaktadır. Gartner, araştırma yayınlarında tasvir edilen herhangi bir satıcıyı, ürünü veya hizmeti desteklemez ve teknoloji kullanıcılarına yalnızca en yüksek derecelendirmeye veya diğer atamalara sahip satıcıları seçmelerini tavsiye etmez. Gartner araştırma yayınları, Gartner'ın araştırma kuruluşunun görüşlerinden oluşur ve gerçeğin ifadesi olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, satılabilirlik veya belirli bir amaca uygunluk garantileri de dahil olmak üzere, bu araştırmayla ilgili olarak açık veya zımni tüm garantileri reddeder.”

GARTNER ve Magic Quadrant, Gartner, Inc. ve/veya bağlı kuruluşlarının ABD'de ve uluslararası alanda tescilli ticari markaları ve hizmet markalarıdır ve burada izin alınarak kullanılmıştır. Tüm hakları saklıdır.

Peer Insights, Gartner, Inc. ve/veya bağlı kuruluşlarının ABD ve uluslararası ticari markaları ve hizmet markalarıdır ve burada izin alınarak kullanılmıştır. Tüm hakları saklıdır.

Gartner, Magic Quadrant for Real-Time Transportation Visibility Platforms, 24 Mayıs 2022, Carly West

** G2 Spring 2022 Grid Report for Supply Chain Visibility

Shippeo'nun 2022 Gartner® Magic Quadrant™ İçindeki Konumu
COO and Co-founder
 - 
Shippeo
Shippeo'nun 2022 Gartner® Magic Quadrant™ İçindeki Konumu
COO and Co-founder
 - 
Shippeo
Lucien is in charge of Sales, Marketing, Customer Success, and Operations at Shippeo. Before founding Shippeo he worked in Private Equity at Vermeer Capital. where he led the restructuring of companies in the transportation industry. Lucien holds a masters degree in Finance from Sciences Po.
Shippeo'nun 2022 Gartner® Magic Quadrant™ İçindeki Konumu
 - 

Unlock expert content

Discover authentic advice and insights from experienced supply chain and logistic leaders for FREE!

✔️ 60+ articles covering essential topics
✔️ In-depth views on what matters most
✔️ Stay up to date with innovations in the industry
✔️ Learn how global brands unlock a supply chain’s full potential